категорії: блоґ-запис

Українська Вікіпедія оголосила музичний тематичний місячник

теґи: вікіпедія, нова українська музика

Українська Вікіпедія оголосила проведення місячнику української музики. Місячник почнеться 1 травня і закінчиться 31 травня. Про це повідомляє сторінка відповідного Вікіпроекту

На цій же сторінці представлено цікаві статистичні дані. Так, на сьогоднішній день в українській Вікіпедії нараховується 4475 статей, присвячених українській музиці та музикантам загальним обсягом близько 33 МБ. Інші Вікіпедії за представленням українського музичного вмісту відстають:

категорія статей Українська музика 4475 Музика США 3716 Британська музика 1847 Російська музика 926 Німецька музика 532 Французька музика 461 Шведська музика 334 Італійська музика 295 Польська музика 243

З іншого боку й обізнаність українською культурою вікіпедистами інших країн дуже нерівномірна. Достойні показники мають лише російський та англійський мовні розділи Вікіпедії:

Вікіпедія статей українська 4475 російська 1223 англійська 917 польська 246 німецька 140 французька 149

Імовірно, така нерівномірність в цілому пов'язана з дискрімінаційною політикою діячів шоу-бізнесу. Адже вміст Вікіпедій відображає інтереси її дописувачів – вікіпедисти пишуть те, про що їм цікаво писати, або принаймні про те, що вони знають (виключення складають ботозаливки, які музичного сектору поки що не сягнули).

Природно, українські дописувачі найбільше цікавляться вітчизняною музикою, отже про неї і пишуть. Проте високі показники американських, англійських і російських музичних культур, і скромні – інших європейських (і тим більше – неєвропейських культур) – це радше вибір власників вітчизняних радіо-станцій, які транслюють переважно американських, британських та російських артистів, дискрімінуючи представників інших національних культур.

З іншого боку високим показникам присутності української музики в російській та англійській вікіпедії ми радше завдячуємо українцям, які послугуються цими іноземними мовами. Бідність представлення української музики у Вікіпедіях іншими мовами (якими мало хто з українців володіє) знов-таки свідчить про дискрімінаційну політику, але вже іноземних власників радіостанцій по відношенню до українських музикантів. Не в останню чергу дається взнаки і кволість української влади у промоції української музики за кордоном.

Завтра (на Великдень!) місячник стартує. Взяти участь в ньому може кожен. Отже, бажаємо Вам весело відсвяткувати Великдень, а тоді спробувати свої сили у Вікіпедії!

Джерело: Блог "музична скриня" Розповсюдження на умовах cc by-sa 4.0